Уулвс отмъкна точка от Нотингам Форест

Нотингам Форест пропусна да победи един от директните си конкуренти в битката за оцеляване – Уулвърхамптън, след като двата отбора направиха 1:1 на „Сити Граунд“. Гостите владееха повече топката, но особено през първото полувреме бяха беззъби в атака. Форест създаваше по-опасните положения и заслужено поведе с гол на Бренан Джонсън в 38-ата минута. Даниел Поденс донесе точката на „вълците“ в 83-тата минута. Така Форест удължи серията си без победа на цели седем мача. Двата отбора остават съседи в класирането, като в момента са съответно на две и три точки над опасната зона.

Стив Купър бе направил пет промени от мача с Нюкасъл преди паузата. Неко Уилямс, Хари Тофоло, Ремо Фройлер, Данило и Орел Мангала започнаха. Адама Траоре, Матеус Нунеш, Тоте Гомеш, Матеус Куня и Жоао Моутиньо стартираха за Уулвс.

Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, в което гостите взеха аванс в 38-ата минута, когато Гибс-Уайт и Данило направиха добро двойно, след което последният много добре прехвърли към Бренан Джонсън, който от малък ъгъл промуши топката между краката на Са за 0:1.

Поденс изравни седем минути преди края. Шут на Педро Нето от границата на наказателното поле бе блокиран, след което топката стигна до португалеца, който залъга един бранител и с левия крак простреля Навас.