Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0 /почивка/

Майнц нанесе удар по надеждите на РБ Лайпциг

Майнц продължи добрата си серия и стигна до впечатляваща победа с 3:0 при гостуването на РБ Лайпциг. Маркус Ингвартсен откри резултата в петата минута, а Людовик Айорк и Доминик Коор се разписаха след почивката.

Тимът на Бо Свенсон вече седем поредни срещи от Бундеслигата няма загуба, като спечели пет от тях. Майнц се доближи до местата, даващи право на участие в евротурнирите, като е само на пет точки зад днешния си съперник, чийто шансове да попадне в топ 4 леко намаляха.

Майнц поведе рано, след като Ингвартсен се разписа от добавка след удар на Айорке. Домакините владееха топката в големи периоди, но не успяваха да създадат положения през първото полувреме. Първият удар към вратата на съперника бе дело на Андре Силва в 23-ата минута. Тимът на Бо Свенсон продължаваше да бъде по-опасен и можеше да стигне до втори гол, когато Айорке изведе Ингвартсен, но Бласвих спаси. Нова възможност за гостите бе пропусната от Барейро, който стреля с глава, топката се удари в земята и след това в гредата. Малко преди почивката Тимо Вернер се освободи от защитата, но не успя да се разпише.

РБ Лайпциг не показа нещо много по-различно след почивката и повечето опасни ситуации бяха пред тяхната врата. Айорке стреля покрай вратата, а удар на Кор бе отразен от Бласвих. Така логично се стигна до втори гол за Майнц. Той падна в 57-ата минута и бе дело на Айорке, който много елегантно удвои преднината на гостите. Тимът на Марко Розе беше объркан и бързо можеше да получи нов гол, но ударът на Ингвартсен бе спасен.

Дани Олмо влезе в игра, завръщайки се след контузия, но и той не успя да вдъхнови Лайпциг. Именно грешка на испанеца доведе до третия гол, отбелязан от Кор. До края домакините създадоха няколко положения, но така и не стигнаха до почетен гол и записаха четвърта загуба в последните си пет мача.

Снимки: Imago