Шумен 61 е първият финалист в хандбалното първенство

Шумен 61 надделя над домакина Осъм с 26:21 (11:11) и ще защитава титлата си в първенството на България по хандбал за мъже, след като спечели полуфиналната серия с ловчалии с 2:0 победи.

Шампионите изковаха успеха в последната четвърт на мача, след като до 40-ата минута двубоят вървеше равностойно. С няколко силни минути гостите дръпнаха с 19:16 в 49-ата минута, а в последствие увеличиха аванса си до 24:19 и в последните пет минути запазиха преднината си, за да триумфират.

В серията за златните медали Шумен 61, който е първенец от редовния сезон и се стреми към дубъл, след като спечели и националната купа през миналия месец, очаква победителя от другия полуфинал между Спартак Варна и Локомотив Горна Оряховица. "Железничарите" спечелиха първия мач на собствен терен през миналия уикенд, а по-късно днес гостуват във втората среща.