Шефът на Ботев (Нови пазар) изригна след 2:6: Скандално съдийство

Светкавица (Търговище) разгроми Ботев с 6:2 в Нови пазар. Двубоят е от 22-ия кръг на Североизточната Трета лига. Съперниците изиграха равностойно първо полувреме. В средата му Юлиян Загоров реализира с глава и домакините поведоха. Секунди преди почивката Севастиан Георгиев изравни резултата. В 47-ата минута Димитър Игнатовски изпълни корнер и съотборниците му се зарадваха, че отново повеждат, но рефера не сигнализира за гол в търговищката врата. Светкавица срази противника само за броени минути. В 52-ата Севастиан Георгиев изведе с диагонален пас Калоян Цветков и стана 1:2. Двамата повториха изпълнението само след 180 секунди за 1:3. Скоро Мартин Янакиев центрира отляво и Никола Василев вкара четвъртия гол. Игнатовски намали на 2:4 в 67-ата минута. В 80-ата пак Цветков и пак след асистенция на Георгиев опъна мрежата за трети път. Василев пък върна жеста на Янакиев и той се разписа в 86-ата минута – 2:6.

След края на мача контузения капитан Йордан Миленов, който е и председател на Управителния съвет на Ботев (Нови пазар) каза пред Sportal.bg:

„Потресен съм от случилото се. Скандално съдийство на цялата бригада. Не зачетоха редовен гол на Димитър Игнатовски директно от корнер, с който повеждахме в резултата. Дори когато накрая футболистите се прибираха в съблекалните, вратаря на Светкавица е казал, че топката и била във вратата му след изпълнението на Игнатовски. Вече при резултат 2:6 пък не беше отсъдена чиста дузпа за нашия отбор. След последния съдийски сигнал е санкциониран треньора ни“.