Лудогорец III разби Ботев (Нови пазар)

Лудогорец III разгроми Ботев (Нови пазар) със 7:0 в Разград. Двубоят е от 21-ия кръг на Североизточната Трета лига. Още след началните 180 секунди, капитана Димитър Иванов тресна гредата, но вратаря на Ботев хвана топката. Голеадата започна в 20-ата минута, когато Денис Кехайов проби по фланга, центрира и Петър Кирев откри резултата. Голмайсторът уцели гредата в 27-ата минута. Секунди по-късно Емил Кьосов изпълни корнер и Кехайов удвои резултата. Десетина минути по-късно Димитър Иванов направи резултата класически след асистенция на Кирев. Двамата си размениха ролите в 65-ата минута, когато падна четвъртия гол.

В 71-ата пък влезлия като резерва Янислав Иванов подаде от фланга, Кирев оформи своя хеттрик и с 16 попадения вече е лидер в листата на голмайсторите в групата. Никола Тодоров пък опъна мрежата с шут от 30 метра в 75-ата минута за 6:0. От същата дистанция Димитър Иванов прехвърли стража, 120 секунди преди края – 7:0. Победата изкачи селекцията на Захари Сираков на четвъртата позиция в класирането.