Септември (Тервел) с успех в Нови пазар, домакините недоволни от съдийството

Септември (Тервел) се наложи с 2:0 над Ботев в Нови пазар и се доближи на точка от лидера Черноморец (Балчик). Двубоят е от 20-ия кръг на Североизточната Трета лига. Недоволство от съдийството изразиха домакините, оспорвайки и двата гола във вратата си. В 31-ата минута рефера отсъди фаул, редовността на който ботевци протестираха. След изпълнението му настана суматоха и Денис Кадир откри резултата.

В 90-ата минута съдията отново свири фаул и домакините пак не бяха съгласни, че има такъв. След изпълнението настана разбъркване и Владислав Мирчев фиксира окончателното 0:2. Гостите имаха превес във владеенето на топката, но не достигнаха до други голови атаки. От Ботев пък разчитаха на суматохи, центрирания и карамболи. Тервелци дадоха жертва в края на първото полувреме. Тогава състезателя им Евгени Стоянов фаулира Юлиян Загоров, но сам напусна с контузия.