Светкавица сломи Дунав II за четвърт час

Светкавица записа категорично 3:0 над Дунав II (Русе) в Търговище. Двубоят е от 21-ия кръг на Североизточната Трета лига. През първото полувреме имаше равновесие на терена. Нулите останаха и в началото на втората част. След това обаче за около четвърт час, домакините изковаха успеха. Първо в 54-ата минута, Данаил Борисов беше най-съобразителен в суматоха пред русенската врата и откри резултата.

Попадението сломи младите футболисти на съперника. Малко след това Севастиан Георгиев удвои. В 70-ата минута русенци поискаха дузпа, рефера не свири, но при ответната атака посочи бялата точка пред вратата на Дунав. Капитанът Станислав Иванов реализира за окончателното 3:0. Скоро след гола русенския футболист Анжело Димитров извърши нарушение и съдията му вдигна втори жълт и червен картон.