Бяла победи Етър 64 в дербито на лидерите

Защитаващият титлата си Бяла победи гостуващия Етър 64 с 32:30 (16:13) в среща от третия кръг на основната фаза на женското хандбално първенство.

С успеха шампионките се утвърдиха на върха на класирането с 9 точки, с 3 повече от великотърновки, които заемат втората позиция.

В другата среща от кръга по-късно днес Търновград, който е последен без актив, приема в Бяла вицешампиона Свиленгард, който е трети с 1 точка.

Етър 64, който през миналия месец спечели рекордна 15-а национална купа,  започна по-добре в "Арена Бяла" и водеше с 8:5 в 11-ата минута. След серия от 6:1 в следващите десетина минути домакините обърнаха до 11:9, като запазиха предимството си до почивката.

Великотърновки стартираха добре след почивката и успяха да изравнят при 20:20 в 42-ата минута, но със серия от пет поредни гола за 25:20 в средата на втората  част отборът на  Бяла отново пое контрола върху срещата и до края не допусна да бъде застигнат.

Христина Бабий се отличи с гола за победителките, а Соня Богданова и Юлиана Таке добавиха по 7.

За Етър с 10 попадения изпъкна Александра Замишляк, а  Мария  Спиридонова завърши с 6.