Пилотите на Априлия отново първи и втори

Също като в първата свободна тренировка за Гран При на Аржентина в MotoGP пилотите на Априлия окупираха първите две места и във втората сесия, но този път Алейш Еспаргаро беше пред Маверик Винялес.

След първите опити за бързи обиколки в началото на сесията дойде падането на новака Аугусто Фернандес, който сбърка на спирането за първия завой след старта и не успя да остане на мотора.

И докато пилотите на Априлия и повечето от колегите им с мотоциклети на Дукати успяваха да поддържат темпо, близко до това, което очакваха, трудният ден за бившия световен шампион Фабио Куартараро продължи. Звездата на Ямаха завърши 15-и в първата сесия, а във втората бързо стана ясно, че не може да прогресира в класирането, включително и след една цяла обиколка за световния шампион Франческо Баная. Фабио изостана във втория и третия сектор и на финала Баная записа най-доброто си лично постижение, а Куартараро беше на 1,5 секунди от най-бързия към този момент – Маверик Винялес.

Винялес оглави класирането в първата тренировка в Аржентина

Дъждът така и не заваля и в последните 20 минути дойде време за наистина бързите обиколки, които да бъдат добавени към най-добрите постижения от първата тренировка и десетте най-бързи да прескочат първата част на квалификацията. Така на върха на класирането се изредиха Хорхе Мартин, Еспаргаро, Баная, който стана първият, слязъл под 1.38 минути за обиколка, а бързите обиколки на Марко Бедзеки и Лука Марини се оказаха най-добрата изненада.

Германец сменя Пол Еспаргаро в Тех3

На финала Еспаргаро оглави класирането с 1.38,518 минути във втората сесия, следван от Винялес, Бедзеки (Дукати) и Марини (Дукати), а Топ 5 за най-добрите времена от двете тренировки допълни Йоан Зарко (Дукати). Първата част на квалификацията ще прескочат още Баная (Дукати), Хорхе Мартин (Дукати), Такааки Накага (Хонда), Франко Морбидели (Ямаха) и Алекс Ринс (Хонда). Куартараро не успя да стигне до Топ 10, въпреки опитите, които направи.

Снимки: Gettyimages