Марица разгроми Славия в София и ще защитава титлата си срещу ЦСКА

Шампионките от Марица (Пловдив) ще защитават титлата си.

Възпитаничките на Борислав Крачанов днес разгромиха като гост Славия с 3:0 (25:13, 25:15, 25:12) във втората полуфинална среща, която се игра в зала “Панайот Пондалов” в София.

Така Марица спечели полуфиналната серия с 2-0 победи, след като маричанки победиха с 3:1 гейма в първата среща в Пловдив.

В първия гейм Славия поведе със 7:4, но след това маричанки направиха сериозна серия и поведоха с 19:9, а геймът без проблем беше затворен с 25:13.

Във втората част домакините водеха с 11:7, но шампионките отново направиха страхотна серия и дадоха едва четири точки на своя съперник до края на частта, стигна се до 19:14, а геймът приключи при 25:15.

В третия гейм момичетата на Борислав Крачанов поведоха с 9:4, стигна се до 16:10, а геймът и мачът приключиха след 25:12 и така шампионките се класираха за девети пореден финал.

Най-резултатна за шампионките стана Добрина Христоскова с 16 точки, Мария Кривошийска добави 12 точки, а с по 11 точки се отчетоха Виктория Коева и Ива Дудова.

За Славия най-резултатна стана Ирена Мишонова с 11 точки.

Шампионките ще защитават титлата си от миналия сезон, а тимът има 8 поредни шампионски титли.

В другия полуфинал ЦСКА (София) отстрани Казанлък Волей (Казанлък) с 2-0 победи.

По програма мачовете ще се играят на 6 и 9 април и евентуално на 12 април.

Снимки: Startphoto