Берое с поражение в Балканската лига

Старозагорският Берое отстъпи пред тима на Милениум с 93:99 (26:32, 33:11, 10:33, 23:24) като гост в Подгорица, Черна гора в последния мач от редовния сезон на Балканската баскетболна лига за мъже. Това бе втора среща за българския отбор в рамките на 24 часа след като в сряда Берое загуби гостуването си на Пея в Косово. Воденият от старши треньора Бойко Миленков състав допусна седмо поражение от 10 изиграни двубоя, а за черногорците победата бе трета от 11 мача.

И старозаторци, и Милениум вече има гарантирано място във Финалната четворка на международната надпревара, тъй като заради дисквалифицирането на българския Левски и косовския Башкими, както и отказването на украинския Будивелник в турнира останаха само четири тима. Останалите два състава в Балканската лига са Апоел Беер Шева от Израел и Пея от Косово.

Срещата в Подгорица премина с няколко обрата, като гостите от Стара Загора поведоха до почивката с 59:43 след силна втора четвърт. Домакините изиграха по-добра трета част и дръпнаха с 69:76 преди заключителните 10 минути. До края играта бе равностойна, а баскетболистите на Милениум удържаха аванса си.

Александър Андрейевич бе най-резултатен за Берое с 28 точки и 11 борби, а по 14 точки отбелязаха Робърт Георгиев и Келси Барлоу. Георгиев добави 5 борби и 4 асистенции, а Барлоу – 7 борби и 3 асистенции. За състава от Стара Загора в игра влязоха седем състезатели, а мача пропуснаха Дариъс Хол и Александър Тодорович.

За тима на Милениум с 24 точки, 6 борби и 8 асистенции завърши Милош Йованович. В събота, 1 април за Берое предстои гостуване на Балкан в Ботевград от Националната баскетболна лига за мъже.