Академик Пловдив излъга Черно море

Академик Пловдив победи с 92:85 (24:22, 23:24, 16:27, 29:12) Черно море Тича като домакин в мач от 26-ия кръг на НБЛ. Успехът е осми за пловдивчани, които имат и 16 загуби в сметката си, а варненци са с баланс 6-17.

Мачът в Пловдив започна равностойно и продължи така до почивката, като на нея домакините се оттеглиха само с 1 точка преднина пред съперника. Последва силна трета част за гостите от Варна, които влязоха в заключителните 10 минути с аванс от 10 точки, но пък играчите на Йордан Янков успяха да стопят пасива си и да обърнат съперника в края.

Джейлън Минет вкара 18 точки за Академик Пловдив, а Васил Бачев наниза 15 точки.

За Черно море Тач Ънру беше най-резултатен с 26 точки, а Мартин Йорданов добави 18 точки.

Снимки: Startphoto