Александър Донски с победи на сингъл и на двойки на турнир във Франция

Националът на България Александър Донски започна с победи на сингъл и на двойки на турнира за мъже от ITF в Сен Дизие (Франция), който е с награден фонд от 25 хиляди долара.  Българинът победи на сингъл парньора си на двойки Артюр Букие от Франция с 6:4, 2:6, 7:6(6). Срещата продължи 2 часа и 13 минути. Донски навакса пасив от 1:3 гейма и стигна до тайбрек в третата решителна част. В него Александър спаси мачбол при 5:6 и със серия от три победни точки спечели мача.

Във втория кръг Донски ще играе срещу Тим Хандел от Германия.

В турнира на двойки Александър Донски и Артюр Букие, поставени под номер 1 в схемата, се класираха на четвъртфинал. Те отстраниха на старта Тим Хандел (Германия) и Яник Щанегер (Швейцария) в три сета – 4:6, 6:3, 10:8. В следващия етап техни съперници са Макс Кюна и Мартен Риве (Франция).