Тодор Скримов се развихри и заби 23 точки за успех на Енисей в първия плейоф

Националът Тодор Скримов и тимът на Енисей (Красноярск) стартираха в победа в квалификационния етап на руската Суперлига, в който участват отборите от пето до 12-о място в класирането след редовния сезон. Воденият от Юрий Филипов отбор се наложи като домакин над седмия в таблицата Динамо-ЛО с 3:1 (24:26, 25:23, 25:15, 25:21) в първия мач помежду им.

Втората среща е на 31 март (петък), от 18:00 ч. б.в. При победа на Динамо с 3:0 или 3:1 гейма, всичко ще се реши от т.нар. "златен" гейм (до 15 точки). При успех на Енисей, тимът продължава към четвъртфиналите.

Тодор Скримов изигра силен мач, като се разписа с 23 точки (3 аса, 1 блокада) и бе най-резултатен. Толкова реализира и Дмитрий Яковлев (1 ас, 1 блокада). За съперника Роман Мурашко завърши с 18 точки (1 ас, 2 блокади), със 17 точки завърши Денис Бирюков (3 аса, 1 блокада).