Кузманов загуби първия си мач от почти месец насам

Третата ракета на България Димитър Кузманов отпадна в първия кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Лил (Франция) с награден фонд 118 000 евро.

Кузманов беше елиминиран от поставения под номер 4 Ото Виртанен (Финландия) след 3:6, 6:4, 2:6 след 107 минути игра.

29-годишният пловдивчанин, 198-и в световната ранглиста, загуби първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част поведе с 4:0, за да изравни. В решаващия трети сет 21-годишният Виртанен, 139-и в класацията на ATP, поведе с 4:1 и до края контролираше мача.

Кузманов се завърна на корта след почти четири седмици отсъствие заради леки здравословни проблеми, като за последно беше играл в началото на март на "Чалънджър" в Пуне (Индия).