Трима от поставените отпаднаха в Маями

Трима от поставените бяха елиминирани в третия кръг на турнира по тенис за мъже на твърда настилка от сериите „Мастърс“ в Маями (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.

Петият в схемата Феликс Оже-Алиасим (Канада), осмият Хуберт Хуркач (Полша) и 12-ият Франсис Тиафо (САЩ) отпадаха от надпреварата.

Оже-Алиасим отстъпи пред аржентинеца Франсиско Черундоло, 25-и поставен, след 2:6, 5:7 в мач, продължил час и 43 минути. Черундоло стигна до успеха над канадеца след като бе записал две поредни поражения от него на Откритото първенство на Австралия и на Индиън Уелс.

Следващият съперник на аржентинеца е италианецът Лоренцо Сонего, който се нуждаеше само от 68 минути за успеха си над Франсис Тиафо с 6:3, 6:4 в третия кръг.

Французинът Адриан Манарино отстрани Хуркач със 7:6(5), 7:6(0) за два часа и 20 минути игра и достигна до четвъртия кръг, където ще срещне американеца Кристофър Юбанкс.

С този успех Манарино прекъсна серията си от девет последователни поражения срещу играчи от топ 10 на турнири от сериите „Мастърс“. 20-годишният французин преодоля 20 аса от поляка, както и собствените си 13 непредизвикани грешки.

Юбанкс победи Грегоар Барер (Франция) с 6:3, 7:6(7) в мач, продължил час и 22 минути.

В друг мач Лоренцо Сонего изхвърли 12-ия поставен Тиафо с 6:3, 6:4.

Руският тенисист Даниил Медведев достигна до четвъртия кръг без игра след отказването на словака Алекс Молчан и му предстои среща с французина Кентен Алис, който се справи с американеца Макензи Макдоналд с 7:6(2), 6:3 за час и 41 минути игра.