Йоветич: С тази игра със сигурност отиваме на Европейското

България загуби и втория си мач от квалификациите за Евро 2024, след като отстъпи на Унгария с 0:3 като гост. В другия мач от група “G” предходния съперник на “трикольорите” - Черна гора, записа първото си поражение в квалификационния цикъл, падайки с 0:2 у дома от Сърбия в дългоочакваното балканско дерби.

Въпреки негативния резултат черногорците играха добре и можеха да вземат нещо повече от мача. Капитанът на домакините Стеван Йоветич, който бе един от най-активните на терена, остана разочарован от този развой на нещата, но все пак сподели, че остава оптимист за бъдещето на отбора си в квалификациите.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

“Честно казано, мисля, че това е един от най-добрите ни мачове срещу национален отбор на високо ниво. Мисля, че бяхме много по-добри през първото полувреме, а аз имах най-добрия шанс през втората част. Мисля, че заслужавахме поне равенство. Искам да поздравя съотборниците си и да им кажа, че с тази игра със сигурност отиваме на Европейското. Искам да похваля и атмосферата, която феновете създадоха. Те винаги трябва да бъдат такива”, сподели Йоветич пред медиите след мача.

След две изиграни срещи Сърбия е лидер в група “G” с пълен комплект от 6 точки, а Черна гора е на трето място с три точки. Толкова има и втория Унгария, който обаче има по-добра голова разлика е с мач по-малко. България пък е на последното пето място без нито една точки и без отбелязан гол.

Снимки: Imago