Христина Вучкова и Фенербахче спечелиха българското дерби с Мира Паскова и Кузейбору

Националката Христина Вучкова и тимът на Фенербахче Опет (Истанбул) записаха 17-а победа в турската Лига. Воденият от Зоран Терзич отбор надигра Кузейбору и Мирослава Паскова с 3:0 (25:15, 25:18, 25:14) в мач от 21-и кръг, изигран в зала "Бурхан Фелек".

Фенербахче е трети в таблицата с 51 точки (17 победи, 4 загуби), Кузейбору е десети с 27 точки (9 победи, 12 загуби).

Христина Вучкова се появи на терена в третата част, като се разпиаса с 2 точки (1 ас). Най-резултатна бе Арина Фьодоровцева с 20 точки (3 аса, 1 блокада), 11 точки добави Ана Кристина де Соуса. За съперника Мира Паскова бе резерва, като се появи за кратко в третия гейм, но не отбеляза точков актив. Хана Климец завърши с 10 точки.

В следващия кръг Фенербахче излиза срещу Чукурова Беледийе Адана Демирспор, на 1 април (събота). Кузейбору среща Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) на 30 март (четвъртък).