Пламен Христов: Отборният дух беше ключът към успеха ни

Загубите от Дунав през редовния сезон бяха допълнителна мотивация, категоричен е разпределителят

Волейболистите на Раковски-1964 (Севлиево) се завръщат в елита за сезон 2023/2024, след като спечелиха титлата във второто ниво на шампионата при мъжете - Висшата лига.

Момчетата на Стефан Ганчев се наложиха над Дунав (Русе) с 3:1 гейма в големия финал в зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

Капитанът на севлиевци Пламен Христов говори пред BGvolleyball.com след битката, ето какво каза той:

Раковски спечели Висшата лига и се завърна в НВЛ

"Победихме Дунав в един изключително напрегнат и оспорван двубой, смятам, че стана добър мач като за финал! Бяхме подготвени за тежък мач, отборът на Русе играе много добре през целия сезон, стигна до финала без загуба в първенството, на два пъти ни победи! Което за нас беше допълнителна мотивация да вземем реванш, не показахме най-доброто, на което сме способни. Започнахме срещата напрегнато - през първия гейм не ни се получи играта, за което до голяма степен е моя вината. Положителното е, че успяхме да излезем от тази ситуация и да заиграем по-добре и по-освободено, което се оказа достатъчно, за да се поздравим с успеха!".

"От началото на плейофната фаза ни сполетяха куп здравословни проблеми - всеки мач излизахме с различен състав, не всички момчета са възстановени на 100%, но най-хубавото е, че в трудните моменти стиснахме зъби и показахме характер, борбеност и отборен дух, което беше и ключът към спечелване на шампионата", добави плеймейкърът.

"Все още не съм имам официални разговори за предстоящия сезон, но сега е време за кратка почивка и празненства! След това ще мислим за новия сезон!

Тук е моментът и да благодаря на страхотната публика, която ни подкрепяше през целия сезон и най-радостното е, че има страшно много деца, които идват в залата да ни подкрепят, което ни радва и мотивира изключително много! Благодарности и към всички наши партньори, спонсори и на Община Севлиево, които ни подкрепят и стоят зад нас", завърши Христов.

Снимки: nvl.bg/startphoto.bg

Снимки: Startphoto