Перуджа обърна Милано от 0:1 гейма и 19:23! Слаб Вилфредо Леон, блестящи Плотницкий и Рихлицки

Отборът на Сър Сейфти Суса (Перуджа), който спечели Суперкупата на Италия, клубния Мондиал и изключително убедително редовния сезон в Суперлигата на Италия, записа втори успех в 1/4-финалните плейофи.

Той обаче не дойде никак лесно.

Възпитаниците на Андреа Анастази губеха с 0:1 гейма и 19:23 във втората част в домакинския си двубой срещу Алианц (Милано), но успяха да обърнат развоя на мача и да го спечелят с 3:1 (22:25, 30:28, 25:18, 25:20) пред 2996 зрители в “Пала Бартон”.

Така Перуджа поведе в серията с 2-1 победи.

Играе се до 3 победи от 5 мача.

Двубой №4 в серията ще се играе на 2 април в Милано.

Звездата на Перуджа Вилфредо Леон не игра на ниво в този двубой и след като за гейм и малко игра записа едва 2 точки (1 ас, 14% ефективност в атака - -4) бе заменен от Камил Семенюк. Лош двубой записа и кубинският диагонал Хесус Ерера, който започна в стартовия състав, но не реализира нито една точка от 7 атаки и сгреши 2 от 7 начални удара. Още в първата част Андреа Анастази замени Хесус Ерера с Камил Рихлицки.

Благодарение на тези две смени Перуджа преобрази играта си и спечели мача.

Камил Рихлицки заби 20 точки (2 блока, 67% ефективност в атака - +10). Олег Плотницкий добави още 18 точки (2 аса, 2 блока, 47% ефективност в атака, 25% перфектно и 57% позитивно посрещане - +3).

Плотницкий бе избран за MVP.

Бразилският център Флавио Жуалберто се отличи с 11 точки (4 блока, 70% ефективност в атака - +5).

Японският национал Юки Ишикава стана най-резултатен за Милано със 17 точки(2 блока, 43% ефективност в атака, 38% перфектно и 56% позитивно посрещане - +3). Олимпийският шампион с Франция от Токио 2020 Жан Патри добави още 12 точки (34% ефективност в атака - +5).