Сабаленка достигна до четвъртия кръг в Маями

Шампионката от Откритото първенство на Австралия по тенис Арина Сабаленка (Беларус) се класира за четвъртия кръг на турнира на твърда настилка от сериите WТА 1000 в Маями (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.

Поставената под номер 2 елиминира без особени затруднения чехкинята Мари Боузкова с 6:1, 6:2 за 67 минути и записа 19-а победа в 21 мача през сезона.

Така Сабаленка ще срещне за място на четвъртфиналите Барбора Крейчикова, също от Чехия, която се справи с представителката на домакините Медисън Кийс със 7:6(4), 6:3, след като изоставаше с 1:3 гейма във втория сет.

Двете ще се изправят на трета поредна надпревара от WТА 1000, след като Крейчикова нанесе първа загуба за сезона на съперничката си от Беларус след 0:6, 7:6(2), 6:1 по пътя си към титлата в Дубай през февруари, а в Индиън Уелс преди десетина дни Сабаленка взе реванш с 6:3, 2:6, 6:4, а в последствие достигна до финала.

"Тя е много труден съперник. Ако й оставиш малко повече време, може да прати топката където си поиска. Затова трябва непрекъснато да я притискаш, да играеш агресивно и да не й даваш възможност да подготвя ударите си. Барбора е страхотна тенисистка и срещу нея винаги стават много тежки битки", коментира Азаренка.

Първата ракета на Чехия и номер 15 в схемата Петра Квитова също продължава напред след успех над хърватката Дона Векич с 6:4, 7:6(3), а за място на четвъртфиналите тя ще срещне рускинята Варвара Грачова, която елиминира полякинята Магдалена Фрех с категоричното 6:1, 6:2.