Алкарас продължава своята мисия "Слънчев дубъл", Рууд отпадна в Маями

Карлос Алкарас (Испания) продължава своята мисия "Слънчев дубъл", след като постигна победа над Душан Лайович (Сърбия) с 6:0, 7:6(5) и се класира за четвъртия кръг на турнира на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Маями (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.

Световният №1 пристигна във Флорида след спечелване на титлата в Индиън Уелс, но светкавично се адаптира към по-бързите условия в Маями и уверено върви към защита на титлата си.

Испанецът записа 27 печеливши удара срещу едва 8 на съперника си, като известни колебания в играта му имаше едва в края на втория сет, когато той пропиля аванс от 5:3 гейма. В последвалия тайбрек Алкарас дръпна с 6:2, но успя да затвори мача едва при четвъртия си мачбол.

"Чувствам се бърз на корта, движа се много добре. Щастлив съм от вариативността, с която играя. Използвам много различни удари и нещата се получават. Наслаждавам се на всяка секунда тук", коментира испанецът, който записа 16-а победа в 17 мача през сезона.

19-годишният Алкарас ще търси място на четвъртфиналите срещу представителя на домакините Томи Пол, който за първи път достигна до тази фаза на турнира след 6:3, 7:5 над друг испанец Алехандро Давидович Фокина.

Миналогодишният финалист и номер 3 в схемата Каспер Рууд (Норвегия) отпадна разочароващо в третия кръг след поражение от Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:3, 4:6, 4:6 в нервен мач, в който и двамата направиха по над 30 непредизвикани грешки.

Рууд, четвърти в класацията на АТП, пропиля ранен пробив аванс в третия сет, като реализира едва 2 от 15 възможности за брейк в мача, а Ван де Зандсхулп реализира обрат и стигна до първата си победа над играч от топ 5.

Следващият съперник на нидерландеца, поставен под номер 26, ще бъде Емил Руусувуори (Финландия), който отстрани участващия с "уайлд кард" Таро Даниел (Бразилия) с 6:3, 7:6(3).