Нефтохимик си осигури минимум бронз в НВЛ, Пирин се класира за плейофите

След края на предпоследния 21-и кръг от редовния сезон в първенството на Efbet Супер Волей, в който всички мачове се играха по едно и също време тази вечер, станаха ясни няколко неща.

Първо, сигурен победител в редовния сезон е отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас), който би категорично като гост Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 гейма.

Така бургазлии са недостижими на върха във временното класиране със 17 победи, 4 загуби и 51 точки, като печелят първото място в редовния сезон.

Нефтохимик финишира като №1! Победи за Хебър, Левски, ЦСКА, Монтана и Дея

Нефтохимик си гарантира също така минимум бронзовите медали след края на предстоящите плейофи. В последния 22-и кръг на редовния сезон бургаският тим е домакин на Черно море (Варна).

Нефтохимик спечели редовния сезон в НВЛ

Другото сигурно нещо са местата от 6-то до 8-мо в класирането. Там са съответно Берое 2016 (Стара Загора), Монтана и Пирин (Разлог). Старозагорци отстъпиха тази вечер у дома на шампиона Хебър (Пазарджик) с 1:3 гейма и остават твърдо 6-и в подреждането. Монтана след отличния първи полусезон и много колебливия втори отдавна е "бетон" на 7-о място в класирането.

Левски излъга Пирин след невероятна драма в Разлог

Пирин пък си осигури мястото в плейофите, като ще завърши на 8-о място, въпреки днешната много драматична домакинска загуба от Левски с 2:3. Така на 1/4-финалните плейофи разложани ще играят с Нефтохимик.

Голямата битка и борба в последния 22-и кръг от редовния сезон, който ще се изиграе в сряда (29 март), ще бъде за разпределението на местата от 2-о до 5-о. Втори за момента е Левски с 16 победи, 5 загуби и 47 точки, колкото има и шампионът Хебър (Пазарджик), който е трети, но с 15 победи и 6 загуби. С по 15 победи и 6 загуби са и тимовете на Дея спорт (Бургас) и ЦСКА, които са съответно 4-и и 5-и с 45 и 44 точки.

Снимки: nvl.bg/startphoto.bg

Снимки: Startphoto