Левски излъга Пирин след невероятна драма в Разлог

Волейболистите на Левски София постигнаха много трудна 5-а поредна и общо 16-а победа в първенството на Efbet Супер Волей. Момчетата на Николай Желязков буквално излъгаха след невероятна драма като гости Пирин (Разлог) с 3:2 (27:25, 18:25, 30:32, 25:16, 15:13) в среща от предпоследния 21-и кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Септември".

Нефтохимик финишира като №1! Победи за Хебър, Левски, ЦСКА, Монтана и Дея

Така "сините" остават втори във временното класиране с 16 победи, 5 загуби и 47 точки, колкото има и шампионът Хебър (Пазарджик), който е трети, но с 15 победи и 6 загуби. В последния 22-и кръг Левски е домакин на коравия тим на Берое 2016 (Стара Загора), който тази вечер отстъпи на "тигрите" с 1:3. Мачът е в сряда (29 март) от 18,00 часа.

Въпреки поражението, Пирин остава на 8-о място със 7 победи, 14 загуби и 23 точки, като си гарантира участие в плейофите. Разложани ще завършат редовния сезон с гостуване на Дея спорт (Бургас) също в сряда от 18,00 часа.

Още от първия гейм стана ясно, че мачът "ще е напечен", но Левски успя да го измъкнат след 27:25. Пирин бързо “си го върна” след 25:18 във втората част, а нова епична битка се случи в третия гейм, спечелен от домакините с 32:30. "Сините" обаче успяха да намерят сили да се върнат в мача, взимайки четвъртата част с категоричното 25:16. Играта "на котка и мишка” се поднови в решаващия тайбрек, където Левски в крайна сметка наложи волята си след 15:13 и 3:2.

Най-резултатен за Левски стана Венислав Антов с 24 точки (1 блок, 2 аса и 49% успеваемост в атака - +6) за победата. Алехандро Торо (6 блока!, 1 ас, 46% успеваемост в атака и 64% позитивно посрещане - +8) и Владимир Гърков (1 ас, 56% успеваемост в атака и 34% позитивно посрещане - +7) добавиха 20 и 19 точки за успеха.

За Най-полезен играч (MVP) на мача, обаче, беше избран капитанът и либеро на "сините" Владислав Иванов.

За тима на Пирин капитанът Дейвид Кръстев заби страхотните 31 точки (1 блок, 1 ас и 50% успеваемост в атака - +14), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛЕВСКИ 2:3 (25:27, 25:18, 32:30, 16:25, 13:15)

ПИРИН: Любомир Агонцев 4, Дейвид Кръстев 31, Кристиян Алексов 13, Теодор Каменов 4, Костадин Гаджанов 8, Преслав Петков 9 - Дафин Коцаков-либеро (Николай Стефанов 10, Даниел Мицин, Стилиан Делибосов 1)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ

ЛЕВСКИ: Симеон Николов 5, Венислав Антов 24, Алехандро Торо 20, Владимир Гърков 19, Лазар Бучков 5, Светослав Гоцев 10 - Владислав Иванов-либеро (Стоил Палев, Александър Къндев 1, Николай Захариев 1)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ.