Ирена Недева стана победителка при девойки младша възраст на Приз "Жулиета Шишманова"

Кметът на Община Бургас Димитър Николов и трикратната световна шампионка Мария Гигова откриха официално първия етап на Държавното първенство по художествена гимнастика категория "Елит" за приз "Жулиета Шишманова", което се провежда в морския град.

В присъствието още на областния управител проф.д.н. Мария Нейкова, Димчо Грудев, заместник-председател на общински съвет Бургас, Георги Маринчев, председател на Комисията по спорт към Бургас, Веселина Деведжиева, отдел "Спорт" към Общината, Петър Чифильонов, партньор на клуба домакин Черноморец, на председателя на клуб Черноморец Ани Бошева и на главния съдия Рада Вражева, беше даден официален старт на надпреварата, в която участват 16 клуба от цялата страна.

В рамките на Държавното първенство ансамбъл девойки в състав Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова и Габриела Пеева, воден от старши-треньора на тимаКристина Илиева и нейния помощник Жанина Иванова, изигра своето съчетание с пет въжета пред съдии и публика в зала "Младост". Всички останаха изключително доволни от видяното и пожелаха успех и късмет на предстоящите състезания.

При девойки младша възраст победителка стана Ирена Недева от клуб Чар ДКС (Варна) с личен треньор Филипа Филипова, която събра сбор от 98.158 точки.

Втора и трета се класираха представителките на клуб Авангард (София) с треньори Николай Боев и Цветомира Василева - Светлизара Петкова с 98.049 точки и Анжела Тодорова с 94.275 точки.

Първите 24 състезателки от многобоя днес придобиват правото да участват на Държавния шампионка категория ЕЛИТ през месец май.

По-късно днес състезанието продължава с многобоя при жените.