Рибакина стартира с трудна победа в Маями, Мертенс изхвърли №8 Касаткина

Шампионката от "Уимбълдън" Елена Рибакина от Казахстан стартира с трудна победа на турнира по тенис на твърда настилка от сериите WТА 1000 в Маями с награден фонд 8,8 милиона долара.

Поставената под номер 10 Рибакина елиминира във втория кръг рускинята Ана Калинская със 7:5, 4:6, 6:3 и постигна рекордната в кариерата си девета поредна победа, след като през миналия уикенд триумфира в титлата в Индиън Уелс.

Състезаващата се за Казахстан реализира обрат от 3:5 в първия сет, а във втората част водеше с 4:1, но с пет поредни гейма Калинская стигна до изравняване на резултата. В решаващия трети сет Рибакина направи ключов пробив за 5:3 и след това затвори мача при собствен сервис.

"Щастлива съм, че успях да стигна до тази победа. Имах шансове още във втория сет, но сякаш нямах необходимата енергия. Тя направи няколко добри ретура, а и аз й помогнах с двойна грешка. Така че, нещата не се развиха добре за мен, но в третия сет намерих начин. Имах само два дни почивка, а днес беше много дълъг ден. Тук кортовете са различни, топките са различни. Не беше лесно, но се надявам тези три сета да ми помогнат за следващите мачове от турнира", коментира победителката.

Рибакина ще срещне в третия кръг 21-ата в схемата Паула Бадоса (Испания), която също имаше трудно начало срещу германката Лаура Зигемунд, но стигна до победата със 7:6(2), 4:6, 6:2 за 2:51 часа. Двете играха за последно през миналата седмица, като казахстанката триумфира с 6:3, 7:5 по пътя си към трофея в Индиън Уелс.

Поставената под номер 6 представителка на домакините Коко Гоф започна с победа в Маями с 6:4, 6:3 над Ребека Марино (Канада) и в третия кръг ще се изправи срещу Анастасия Потапова (Русия).

Белгийката Елизе Мертенс елиминира номер 8 Даря Касаткина (Русия) с 4:6, 6:2, 6:2 и очаква 29-ата в схемата Петра Мартич (Хърватия).

Трикратната шампионка и номер 14 Виктория Азаренка (Беларус) също продължава напред след 6:3, 6:1 над италианката Камила Джорджи. Следващата съперничка на шампионката от 2009, 2011 и 2016 година ще бъде 20-ата в схемата Магда Линете (Полша).