Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Джорджи победи Канепи в Маями, двете изравниха рекорда за най-дълъг мач през сезона

Италианката Камила Джорджи се класира за втория кръг на тенис турнира в Маями с награден фонд от 8,8 милиона долара след успех над естонската ветеранка Кая Канепи със 7:6(4), 6:7(4), 7:6(4). Мачът между двете тенисистки продължи 3 часа и 32 минути и изравниха рекорда за най-продължителна среща през сезона.  Досега рекордът се държеше от мача между Ерика Андреева и Хариет Дарт в първия кръг на ATX Open в Остин (САЩ) миналия месец.

Джорджи можеше да спечели победата и много по-бързо, като водеше с 5:0 в решителния сет, преди Канепи да спечели пет поредни гейма и да се върне в мача. Италианката успя да затвори мача в тайбрека едва при четвъртия си мачбол. Тя пропусна възможност да затвори срещата както при 5:3, така и при 5:4

Във втория кръг Джорджи ще се срещне с трикратната победителка в Маями и полуфиналистка от Откритото първенство на Австралия по-рано през годината Виктория Азаренка от Беларус.

34-годишната рускиня Евгения Родина победи изненадващо 37-ата в света Бернарда Пера (САЩ) с 6:3, 6:4 за 73 минути и ще играе срещу полякинята Магда Линете в следващата фаза. Родина е на 369-о място в ранглистата на WТА, като отсъстваше от кортовете две години.

Белгийката Елизе Мертенс се класира лесно за втория кръг след успех над американката Алиша Паркс с 6:1, 6:4.

Юлия Путинцева от Русия отпадна рано, губейки с 6:7(4), 2:6 от канадката Ребека Марино, която ще играе срещу американката Коко Гоф във втория кръг.

Тийнейджърката Линда Фрухфиртова (Чехия) също допусна изненадваща загуба от канадската квалификантка Катерин Себов с 2:6, 6:4, 4:6.

Катерина Синиакова от Чехия се отказа заради контузия, въпреки че спечели първия сет срещу американката Клер Луи с 6:3.