Александър Янев: Не може да вкараме само 19 точки за 20 минути

Един от най-изявените играчи на Рилски спортист Александър Янев отчете слабото представяне в нападение като фактор за изненадващата загуба на самоковци от Черноморец със 78:82 след продължения в четвъртфинален дуел от efbet Купа на България.

В “Арена София” Рилски спортист имаше аванс от 18 точки в един момент от мача, но допусна обрат, а самият Янев заяви, че е недопустимо тимът му да е реализирал само 19 точки във втората и третата част.

“Втората и третата част бяха решаващи - 19 точки за 20 минути. Това означава, че сме загубили организация в нападение и Черноморец се възползва. Трябва да анализираме грешките, явно те желаеха повече победата и заслужено ни биха.

Не че са неудобен съперник, но това е купа - всеки мач е важен. Днес отново показахме много слаба игра в нападение. Не може да вкарваме толкова малко за 20 минути и нещо трябва да се промени. Не мога да кажа, че Черноморец могат да ни лимитират чак до 19 точки за две части.

Залата не е фактор, всеки отбор се е подготвил, защото има и добра организация на турнира. Надявам се повече хора да дойдат за полуфиналите и финала. Всичко е едно и също за всички, просто не се справихме в нападение.

Купата беше много важна за нас, но има традиция в България, че който спечели купата, после не печели в шампионата. Дано и сега да е така, имаме още два месеца да подобрим представянето си”, каза Янев.