Sportal Motorsport: Може ли Серхио Перес да се бори за титлата през 2023?

Второто състезание от сезон 2023 във Формула 1 донесе страхотни емоции на феновете и нова двойна победа на Ред Бул. Този път обаче на върха на класирането беше Серхио Перес, а второто място на Макс Верстапен породи ново напрежение в тима. Водещите на Sportal Motorsport Георги Иванов и Евгени Въков дискутират битката за победата в Саудитска Арабия, както и шансовете на Перес да се бори за световната титла в контекста на противоречивата и на моменти скандална политика на Ред Бул по отношение мениджмънта на пилотите на тима.

Фернандо Алонсо записа своя подиум №100 във Формула 1 и в предаването се опитахме да обясним защо той за кратко загуби третото си място и как след това си го върна.

В неделя Себастиен Ожие спечели за рекордния 7-и път рали “Мексико” и вече има пълен актив този сезон - два старта и две победи. Това, естествено, породи слухове, че той може да се изкуши да кара в още ралита и да преследва деветата си световна титла. И след финала можем да хвърлим един поглед върху рецептата за победа в едно толкова тежко рали каквото е “Мексико”.

През този уикенд стартира и сезонът в MotoGP, като първите две големи битки - спринтовото състезание и основната надпревара са в Португалия. След предсезонните тестове Пеко Баная и Дукати са големите фаворити, но дали няма да има изненади още в първите състезания?