Цветан Соколов и Динамо на 1/4-финал в Русия след победа №27

Капитанът на националния ни волейболен отбор Цветан Соколов и неговият Динамо (Москва) си подпечатаха класирането за 1/4-финалните плейофи в руската Суперлига, където със сигурност ще играят първите 4 отбора от редовния сезон.

Цветан Соколов и Динамо (Москва) с победа №26 в Русия

Соколов и компания надиграха като гости Нефтяник (Оренбург) с 3:1 (25:17, 24:26, 25:19, 27:25) в мач от предпоследния 29-и кръг на редовния сезон на първенството.

Така Динамо е твърдо на 2-о място във временното класиране със 79 точки след 27 победи и 2 загуби, с колкото е и лидерът Зенит (Казан), но със 82 точки. В последния 30-и кръг от редовния сезон шампионите са гости на слабака Нова (Новокуйбишевск). Срещата е в четвъртък (23 март) от 16,00 часа българско време.

Цецо Соколов започна като титуляр, но бе сменен още след първия гейм от Романас Шкулявичус. Българският диагонал все пак се отчете с 3 точки (60% успеваемост в атака - +1) за успеха.

Шкулявичус пък стана най-полезен за Динамо с 15 точки (1 блок и 52% успеваемост в атака - +9). Ярослав Подлесних добави още 14 точки (1 блок, 2 аса, 43% успеваемост в атака и 59% позитивно посрещане - +6) за победата.

За домакините от Нефтяник резервата Виталий Василиев завърши с 12 точки (1 блок, 1 ас и 50% успеваемост в атака - +3), а Иван Никишин и Алексей Карпенко приключиха с по 10 точки.