Монтана спря Берое в битката за 5-ото място

Волейболистите на Монтана записаха 11-а победа в efbet Супер Волей, след като се наложиха над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 (22:25, 25:18, 25:21, 25:21) в мач от 20-и кръг, изигран в зала "Младост" в северозападния град.

Монтанчани са седми с 32 точки (11 победи, 9 загуби),  "зелено-белите" са шести с 39 точки (13 победи, 7 загуби).

Двамата треньори дадоха шанс за изява на по-голямата част състезателите си.

Така тимът от Северозапада победи съперника за втори път, след девети кръг, когато надделяха с 3:2 гейма в Стара Загора.

Гостите тръгнаха ударно в двубоя - 5:1, като диктуваха положението през цялото време. В ключовите моменти атаката на домакините намали изоставането (от 19:23 до 21:23), след което беройци стигнаха първи до геймбол (24:21). Блокада на Венцислав Рагин затвори частта след 25:22.

Във втората част играта бе равностойно, впоследствие монтанчани поеха инициативата. До края те доминираха напълно и резултатът бе изравнен.

Третият гейм стартира идентично - домакините дръпнаха, но в средата (12:8) бяха настигнати от противника (12:12). Момчетата на Даниел Пеев показаха стабилност в играта на всички елементи и излязоха напред в резултата.

"Зелено-белите" взеха нещата в свои ръце в решителната четвърта част, като оформиха лека преднина. Тя обаче не се запази и последва обрат. Гостите изравниха на няколко пъти, но състезателите от Северозапада останаха мобилизирани и поведоха за пореден път. Два аса на Денислав Бърдаров изведоха напред монтанчани (21:16), но борбата от другата страна на мрежата продължи. Домакините довършиха започнатото в следващите минути, а грешка от сервис на Спас Байрев сложи край на двубоя.

За MVP бе отличен Мартин Божилов (Монтана).

Радослав Попов се отличи с 18 точки в полза на победителите, докато неговият съотборник Илиян Преспов добави още 14 точки.

За старозагорци Спас Байрев отбеляза 20 точки.

В понеделник е последният двубой от кръга между Левски София и Черно море.