ЦСКА спечели гейм с 25:9 и се класира на полуфинал в "Демакс" лигата

Волейболистките на ЦСКА се класираха за полуфинали в женската "Демакс" лига. Воденият от Юлия Иванова тим надигра като гост УВК Хектор с 3:0 (25:9, 25:13, 25:22) във втория мач от 1/4-финала помежду им, игран този следобед в Драгоман.

По този начин "ервените" продължават към полуфиналите след две категорични победи и 2-0 в плейофната серия. На полуфиналите ЦСКА ще срещне Казанлък, който отстрани Варна ДКС също след 2-0 победи в серията.

ЦСКА тръгна ударно в първия гейм на срещата и поведе с 5:1, след което продължи да диктува изцяло играта, спечелвайки частта с повече от разгромното 25:9. Играта протече идентично във втората част и ЦСКА увеличи аванса си след 25:13. В третия гейм волейболистките на Хектор поведоха, но не успяха да задържат преднината си. "Червените" отново поеха инициативата и бяха водещи почти до края. Домакините от Хектор успяха да направят серия от точки и намалиха до 20:22, но не се случи нищо повече - 25:22 и 3:0 за ЦСКА.