Очаквайте в 15:30 : Турнир на талантите U14 : Зона София - Зона Пловдив

Лестър измъкна трудна точка от "пчеличките" и се изкачи над опасната зона

Брентфорд и Лестър завършиха наравно 1:1 в мач от 28-ия кръг в Премиър лийг. Двата тима си размениха по едно попадение в двете полувремена, след като домакините откриха резултата чрез Матиас Йенсен (32’), но Харви Барнс (52’) изравни в началото на втората част. Домакините пък останаха и с човек по-малко в края на двубоя, когато Шандън Баптист бе отстранен за грубо нарушение.

Двата тима започнаха активнос рещата и си размениха по няколко не лоши положения в първия полувин час на срещата. “Пчеличлите” все пак взеха преднина в 32-ата минута, когато Йенсен с отличен изстрел срещна тялото на бранител, след което влетя в мрежата за 1:0.

“Лисиците” обаче възстановиха равенството в началото на втората част, когато Джеймс Мадисън намери много добре Харви Барнс и той на свой ред успя да се разпише за 1:1. Това бе девето попадение на Барнс за сезона, което е изравнено негово най-добро положение. В самият край на срещата пък Баптист бе отстранен от състава на домакините, когато направи необмислено нарушение, което му донесе втори жълт картон.

Благодарение на тази спечелена точка Лестър се изкачи поне временно над чертата на опасната зона и в момента е на седемнайсто място с 25 точки. Брентфорд пък е осми с 42 пункта.

Снимки: Gettyimages