Астън Вила лесно преодоля съпротивата на Борнемут и изпревари Челси

Астън Вила не срещна сериозни проблеми и победи с класическото 3:0 Борнемут в мач от 28-ия кръг в Премиър лийг. Попаденията за домакините бяха дело на Дъглас Луис (7’), Джейкъб Рамзи (80’) и Емилиано Буендия (89’).

Срещата започна по отличен начин за бирмингамци, които излязоха напред още преди да изтекат десет минути от игровото време, когато бразилецът Луис бе изведен великолепно в наказателното поле от Леон Бейли и хладнокръвно намери мрежата за 1:0. До края на първата част Оли Уоткинс пропусна отлична възможност да покачи разликата между двата тима, а пет минути преди края съдията бе привикан от ВАР да прегледа ситуация за игра с ръка в наказателното поле, но прецени, че нарушение няма.

В средата на втората част Филип Билинг стреля добре от фал, но Емилиано Мартинес се намеси авторитетно и не позволи да се стигне до гол. Надеждите на домакините за 11-метров наказателен удар отново бяха попарени 20 минути преди края на редовното време след нова играс с ръка на Джак Стивънс, но същото се случи и с “черешките” няколко минути след това, когато Доминик Соланке се строполи в наказателното поле.

Футболистите на Унай Емери все пак стигнаха до втори гол в 80-ата минута, когато Джейкъб Рамзи се отличи с добър пробив, след което прати топката в мрежата за 2:0. Минута по-късно попадение на Оли Уоткинс пък бе отменено поради нова намеса на ВАР, която показа, че топката е излязла в хода на изграждането на атаката. Настоятелните действия на играчите на Астън Вила все пак дадоха резултат и те стигнаха до трето попадение в последната минута на двубоя, когато Емилиано Буендия засече отлично центриране от корнер и вкара.

Тази победа позволи на бирмингамци поне временно да изпреварят Челси и да се изкачат до десетото място в класирането. Борнемут пък продължава битката си за оцеляване, макар да е на предпоследното място в подреждането с едва 24 точки.

Снимки: Gettyimages