Ралф Шумахер ще подкара болида си от 2003 преди Гран При на Португалия в MotoGP

Организаторите на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в клас MotoGP разкриха, че по-малко от час преди старта на Гран При на Португалия, с която ще стартира сезон 2023 в кралския клас идната седмица, Ралф Шумахер ще направи няколко демонстративни обиколки на пистата „Алгарве“. Германецът ще бъде зад волана на болида на Уилямс от 2003 година.

Именно с този автомобил Шумахер спечели последните си две победи във Формула 1, печелейки състезанията на „Нюрбургринг“ в Германия и на „Маникур“ във Франция. В Португалия германецът ще седне в същото шаси, което използва за тези си две победи преди близо 20 години.

В хода на уикенда на „Алгарве“ Шумахер ще има честта цели два пъти да излезе на пистата за няколко демонстрационни обиколки. Първо това ще се случи в събота сутринта, преди третата тренировка в MotoGP, а второто излизане на пистата на шесткратния победител във Формула 1 ще бъде в неделя, между състезанията в Moto2 и MotoGP.

Болидът FW25 е част от колецията VES Formula 1 и е оборудван с оригинален двигател на БМВ, който разполага с цели 10 цилиндъра и достига до 19 300 оборота в минута, за да произведе 900 конски сили. През миналото лято Шумахер отново имаше шанса да седне обратно зад волана на своя болид от 2003 година. Това се случи малко преди старта на надпреварата за Гран При на Австрия във Формула 1.

Снимки: MotoGP