Ланс не се затрудни с аутсайдера в Лига 1

Ланс излезе на второ място в класирането на Лига 1, след като победи с 3:0 най-слабия тим в дивизията - Анже. Домакините решиха всичко в своя полза още до почивката с попадения на Секо Фофана и Лоис Опенда, а в началото на втората част белгийският нападател се разписа отново и вече има 14 гола през кампанията.

Ланс отново заложи на скоростта в атаките си, а гостите не извлекоха никакви позитиви от по-продължителното задържане на топката. Фофана беше точен за 1:0 в 26-ата минута, когато получи пас зад защитата и с хубав диагонален удар преодоля Пол Бернардони. В 30-ата Опенда финтира бранител на Анже в наказателното поле и спокойно реализира за 2:0.

Веднага след старта на второто полувреме звездата на Ланс отново демонстрира класата си. Той се измъкна от засадата, излезе сам срещу Бернардони и пусна топката под плонжа му. Домакините имаха и други положения, но не се възползваха от тях. Анже е в серия от 5 поредни загуби в Лига 1 и има само 10 точки, а шансовете за оцеляване са само теоретични.