Груев и компания откриха кръга в Бундеслигата със зрелищно равенство

Националът Илия Груев игра 82 минути за Вердер (Бремен) в гостуването на Борусия (Мьонхенгладбах) в първия мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Домакините на два пъти повеждаха чрез Маркюс Тюрам и Флориан Нойхаус, но Вердер отвръщаше с попадения на Марвин Дюкш и избегна трето поредно поражение.

"Бременските музиканти" са на 11-о място в класирането с 31 точки, колкото има и Борусия. "Жребчетата" не спечелиха нито един от предишните си 3 мача, като дори не успяха да се разпишат в тях. Днес отборът на Даниел Фарке отново създаде голям брой голови положения, но пропиля повечето от тях.

Още в 8-ата минута Ларс Щиндъл можеше да открие резултата, но стреля в аут след ниско центриране на Тюрам. Френският национал беше в основата на всичко интересно пред вратата на Михаел Цетерер. В 20-ата минута синът на Лилиан Тюрам получи перфектно подаване от Йонас Хофман, но шутира право в тялото на стража на Вердер

Гостите рядко атакува до почивката, а един от малкото им удари бе дело на Груев в 44-ата минута. Българинът използва, че получи пространство пред наказателното поле и веднага опита да изненада Йонас Омлин, но топката излезе в аут.

Омлин трябваше да се намесва веднага след почивката, когато нещо средно между удар и центриране на Марвин Дюкш го затрудни, но швейцарецът реагира адекватно. В ответната атака Борусия поведе. Груба грешка на Митчел Вайзер позволи на Хофман да изведе Тюрам, а французинът майсторски намери точната позиция, от която да насочи топката в мрежата.

Вердер отговори много бързо. В 65-ата минута резервата Романо Шмид намери зад защитата Дюкш, той преодоля Омлин и технично вкара за 1:1. Последва силен натиск на Борусия и втори гол за домакините. Атаката започна след сгрешен пас в средата на терена от Груев. Българинът претендираше за нарушение, но реферът Томас Райхел не отсъди такова. Първоначално Цетерер спаси удара на Щиндъл, но Никлас Щарк изчисти право на крака на Флориан Нойхаус, който беше точен за 2:1.

При този резултат Оле Вернер смени Груев с Максимилиан Филип, а Борусия пропусна да реши всичко в своя полза след няколко скоростни контри. Така се стигна до 89-ата минута, когато Дюкш свали топката с глава към Никлас Фюлкруг, той му я върна и ударът на нападателя с номер 7 се оказа неспасяем за Омлин.

Снимки: Imago