Леверкузен още повече влоши състоянието на Вердер на Илия Груев

Тимът на Байер (Леверкузен) затвърди силната си форма с трудна победа с 3:2 над Вердер (Бремен) като гост в мач от 24-тия кръг на германския шампионат. Тя е четвърта в последните пет срещи на отбора Чаби Алонсо във всички турнири. Преди дни “аспирините” сразиха Ференцварош у дома с 2:0 в първа схватка от осминафиналите в Лига Европа и са близо до продължаване напред.

Титуляр за домакините беше Илия Груев. Българският национал беше заменен в 77-ата минута, когато съперникът водеше с 2:1. За Вердер това е осма загуба в последните 11 кръга в Бундеслигата, но успокоителното за тима е, че опасната зона е чак на 10 точки.

Марвин Дукш даде аванс на бременчани след половин час игра с хубав удар под гредата, но само четири по-късно Митчъл Бакер изравни с дори по-хубаво изпълнение.

Леверкузен поведе в 56-ата, когато Джереми Фримпонг имаше късмет негов изстрел да рикошира в тялото на Никлас Щарк и да стане неспасяем за вратаря Иржи Павленка.

Адам Хложек с глава покачи на 3:1 за Байер в 83-тата минута, но това не беше всичко, защото Никлас Фюлкруг намали на 2:3 от дузпа в 86-ата и интригата се запази до самия край.

В крайна сметка Леверкузен удържа победата, а след седмица ще приеме лидера Байерн (Мюнхен).

Снимки: Gettyimages | Снимки: Imago