Нефтохимик се пребори за успех над ЦСКА в Бургас и почти спечели редовния сезон в НВЛ

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) записаха 15-а поредна и общо 16-а победа в efbet Супер Волей.

Воденият от Атанас Петров тим се наложи над ЦСКА с 3:1 (25:23, 23:25, 25:19, 25:23) в мач от 20-и кръг, изигран в зала "Младост" в морския град пред 930 зрители.

Вицешампионите укрепиха позиции на върха с 48 точки (16 победи, 2 загуби).

На възпитаниците на Атанас Петров им е необходимо да спечелят още 1 точки, за да може да спечелят редовния сезон.

"Червените" са трети с 41 точки (14 победи, 6 загуби), но преди изиграването на останалите срещи от кръга, след които със сигурност ще има размествания в класирането.

При представянето на отбора Аксел Трухчев носеше пред себе си фланелка на капитана на бургазлии Георги Петров, който ще пропусне срещите на тима до края на сезона.

Вицешампионите от Нефтохимик поведоха бързо с 4:1 след единична блокада и две атаки на Аксел Трухчев. Ас на Аксел Трухчев и 5:1 за бургазлии. Красимир Георгиев атакува остро в центъра за 6:1. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Симеон Александров атакува по мрежата и намали до 3:6. Димитър Димитров атакува по диагонала от зона 4 за 4:7. Ас на на Симеон Александров и 5:7. "Червените" намалиха до 6:7.  Мощна атака на Матей Михайлович от зона 2 по диагонала - 8:6. Александър Симеонов успя да изравни резултата при 8:8. Единична блокада на Душан Лопар отново даде преднина на Нефтохимик от 2 точки при 10:8. Мощна атака на Матей Михайлович и 11:8. "Червените" записаха 3 поредни точки, последната я неправи Александър Симеонов - 11:11. Ас на Димитър Димитров и ЦСКА поведе в резултата при 12:11. Атанас Петров взе прекъсване за бургазлии. Вицешампионите възстановиха равенството при 13:13. Блокада на Красимир Георгиев отново даде преднина на Нефтохимик. Мощна атака по правата от зона 2 на Матей Михайлович и 15:13. страхотна комбинация Иван Станев - Красимир Георгиев направи резултата 16:14. Нова отлична атака на Матей Михайлович и 18:16. Единична блокада на Иван Михал спря атака на Калоян Балабанов за равенство при 18:18. Бъркана топка на Иван Станев даде преднина на ЦСКА при 19:18. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Бургазлии поведоха отново при 20:19, след като Калоян Балабанов хвана на блокада атака на Александър Симеонов - 20:19. Технична атака на Аксел Трухчев и 21:19 за Нефтохимик. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. контраатака на Иван Михал и 22:23. Александър Симеонов сгреши начален удар и бургазлии стигнаха до геймбол при 24:23. Аксел Трухчев атакува по блокадата и Нефтохимик спечели първата част с 25:23.

Волейболистите на Нефтохимик поведоха с 6:3 в началото на втората част. "Червените" стигнаха до обрат при 9:8, след като ас записа Димитър Димитров. Аксел Трухчев изравни за 10:10. Единична блокада на Владимир Станков даде преднина от 2 точки на ЦСКА при 12:10. Матей Михайлович атакува в аут и 13:10 за "червените". Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. ЦСКА дръпна с 4 точки при 14:10. Блокаут на Матей Михайлович - 12:14. Аксел Трухчев атакува в аут и ЦСКА дръпна с 19:15. Влезлият като резерва Мариан Наков заби ас за Нефтохимик - 17:19. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. "Червените" поведоха с 21:17. Атанас Петров взе второ прекъсване за Нефтохимик във втората част. Александър Симеонов игра с тройната блокада за 22:18. Аксел Трухчев отигра в атака много трудна топка за 20722. Александър Попов взе второто си прекъсване за ЦСКА в тази част. Аксел Трухчев сгреши началния удар - 20:23. Мощен сервис на резервата Тодор Димитров и блокада на Душан Лопар - 22:23. Тодор Димитров сгреши началния удар и геймбол за "червените" при 24:22.  Двойна блокада спря атака на Матей Михайлович и ЦСКА спечели втората част с 25:22.

Волейболистите на ЦСКА поведоха с 5:2 в началото на третата част. Тодор Димитров замени Аксел Трухчев. Владимир Станков пусна топката технично в полето на домакините за 6:3. Симеон Александров провря топката между блокадата за 7:4. Тодор Димитров атакува в аут и ЦСКА дръпна с 4 точки пир 8:4. Аксел Трухчев се завърна в игра за домакините. Матей Михалович атакува по блокадата за 6:9. Единична блокада на Иван Станев намали резултата до 7:9. Тодор Костов атакува в аут - 8:9. Нов блокаут на Матей Михайлович - 9:10. Блокада на Калоян Балабанов спря атака на Димитър Димитров и равенство - 10:10. Тройна блокада срещу Димитър Димитров изведе Нефтохимик напред с 15:13. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Матей Михайлович отигра в атака от зона 2 за 16:13. Аксел Трухчев атакува мощно по диагонала за 17:14. Ас на Душан Лопар - 18:14. 50-годишният легендарен волейболист Ивайло Стефанов се появи в игра за ЦСКА. Аксел Трухчев успя да прокара топката в полето на противника с техничен удар - 20:16. Блокаут на Аксел Трухчев направи резултата 21:17. Калоян Балабанов завърши атака на домакините за 22:18. Александър Попов взе прекъсване за "червените". Блокада на Душан Лопар срещу атака на Иван Михал - 24:18. Блокада на Ивайло Стефанов намали резултата до 19:24. Акесл Трухчев завърши мощна атака и Нефтохимик спечели третата част с 25:19.

Ивайло Стефанов остана в състава на ЦСКА и в началото на 4-ата част. Димитър Димитров изведе ЦСКА напред в 4-ия гейм с 5:4. "Червените" дръпнаха с 3 точки при 7:4. Атанас Петров взе прекъсване за Нефтохимик. Контраатака на Тодор Костов и 8:4 за "червените". Александър Симеонов атакува успешно за 10:6. Димитър Димитров атакува технично за 11:7. Нова бомбена атака на Димитър Димитров и 12:7 за "червените". Матей Михайлович атакува безкомпромисно по правата за 8:12. Аксел Трухчев отигра срещу тройна блокада за 9:13. Блокаут на Матей Михайлович - 10:13. Домакините намалиха до 13:15. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Тодор Костов атакува мощно в центъра за 16:13. Красимир Георгиев атакува за 14:16. Ас на Аксел Трухчев - 15:16. При 19:16 за ЦСКА Димитър Димитров получи жълт картон. Матей Михайлович намали до 18:19. Димитър Димитров атакува мощно от зона 2 по блокадата за 20:18. Вицешампионите от Нефтохимик изравниха при 20:20. Душан Лопар спря с блокада атака на Иван Михал и бургазлии поведоха с 21:20. Александър Попов взе прекъсване за "червените". Пайп на Александър Симеонов излезе в аут и 22:20 за домакините. Димитър Димитров атакува успешно от зона 2 - 21:22. Волейболистите на ЦСКА изравниха при 22:22. Аксел Трухчев атакува безапелационно от зона 4 за 23:22. Нова атака на Димитър Димитров от зона 2 изравни резултата при 22:22. Красимир Георгиев изведе домакините до мачбол при 24:23. Ас на Матей Михайлович донесе успеха на Нефтохимик в 4-атат част с 25:23 и в мача с 3:1 гейма.

Матей Михайлович бе избран за MVP.

Матей Михайлович заби 27 точки (2 аса, 1 блок, 51% ефективност в атака - 51% ефективност в атака - +17) за Нефтохимик.

Аксел Трухчев добави 17 точки (2 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака - 18% ефективност в атака, 18% перфектно и 33% позитивно посрещане - +6).

Душан Лопар се отличи с 12 точки (1 ас, 5 блок, 67% ефективност в атака - +9).

Димитър Димитров (3 аса, 44% ефективност в атака - +13).

Александър Симеонов добави 12 точки (2 аса, 1 блок, 47% ефективност в атака, 15% перфектно и 42% позитивно посрещане - +5).

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЦСКА 3:1 (25:23, 22:25, 25:19, 25:23)
НЕФТОХИМИК: Иван Станев 2, Матей Михайлович 27, Аксел Трухчев 17, Калоян Балабанов 7, Красимир Георгиев 8, Душан Лопар 12 - Ивайло Лалов 1 - либеро (Мариан Наков 1, Тодор Димитров)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ЦСКА: Владимир Станков 2, Димитър Димитров 25, Александър Симеонов 12, Симеон Александров 6, Тодор Костов 7, Иван Михал 6 - Добромир Иванов-либеро (Ивайло Стефанов 1, Красимир Митев 1)
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.

Съдии: Борислав Йорданов, Александър Виналиев.

Снимки: nvl.bg/startphoto.bg

Снимки: Startphoto