Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Рома продължи напред след много здрава битка с Реал Сосиедад

Рома завърши наравно 0:0 в гостуването си на Реал Сосиедад и след победа с 2:0 в първата среща “джалоросите” продължиха напред в Лигата на конференциите. Двата тима предложиха сериозна физическа битка без много положения през първата част. През второто полувреме баските, които трябваше да търсят попаденията, вдигнаха темпото и водеха играта, но се оказаха доста “беззъби” в завършващата фаза и така и не успяха да отбележат гол.

Срещата между Реал Сосиедад и Рома започна с много борба и доста твърди влизания от страна и на двата тима. Това принуди румънският съдия Ищван Ковач да покаже цели три жълти картона само в рамките на около петнайсетина минути. Испанците все пак опитаха да бъдат по-опасни и отправиха два точни удара около изминаването на половин час игра.

В последните минути на първата част пък носът на Рик Карсдорп бе разбит при нова доста груба намеса на Диего Рико и Жозе Моуриньо го замени принудително с Никола Залевски. Футболистите от италианската столица успяха да отбележат попадение в добавеното време на първата част, когато Крис Смолинг засече центриране от корнер, но то бе отменено след намеса на ВАР.

Испанският тим започна доста по-добре втората част и в рамките на първите десетина минути отправиха няколко опасни изстрела, които обаче бяха блокирани от бранители на “вълците”. Домакините пропуснаха отлична възможност за попадение в 68-ата минута, когато Микел Оярсабал получи възможност да стреля на два пъти отблизо, но отлична намеса на Руи Патрисио и гредата спряха домакините да открият резултата.

Играчите на Иманол Алгуасил направиха нов сериозен пропуск в 75-ата минута след поредно статично положение, когато удар с глава премина над вратата. В последните минути домакините продължиха да търсят попадение, но до такова така и не се стигна, а футболистите на Рома се бранеха отлично. В последната минута на добавеното време пък Карлос Фернандес получи втори жълт и респективно червен картон и бе изгонен.

По този начин Рома се класира за 1/4-финалната фаза на Лига Европа и утре ще очаква жребия, когато футболистите на Жозе Моуриньо ще разберят своя противник в следващата фаза.

Снимки: Gettyimages