Ман Юнайтед удари Бетис и в реванша и чака съперника си в следващата фаза

Манчестър Юнайтед постигна комфортна победа с 1:0 и в реванша от 1/8-финалите в Лига Европа и така с общ резултат от 5:1 се класира в следващата фаза. Единственото попадение в двубоя падна десетина минути след началото на втората част, когато Маркъс Рашфорд (26’) се разписа с хубав удар от около 25 метра.

Двата отбора започнаха срещата на високо темпо и се опитваха да атакуват веднага след отнемане на топката. Още в 4-ата минута Айосе Перес получи в наказателното поле и опита да стреля, но бе блокиран от бранител. В ответната атака Рашфорд опита да изведе Пелистри очи в очи в вратаря на домакините, но пасът се оказа прекалено дълъг.

Домакините получиха отлична възможност да излязат напред в резултата още преди да са изтекли десет минута, когато Хуанми бе изведен в добра позиция, но ударът му премина покрай левия стълб на Давид Де Хеа. В 11-ата минута Хоакин стреля много опасно и топката се отклони в лявата греда и излезе.

Постепенно играчите на Ерик тен Хаг успяха да задържат топката в малко по-големи периоди от време, което притъпи донякъде първоначалния устрем на домакините. В 26-ата минута новото попълнение Абнер бе принудително заменен от Хуан Миранда. Хуанми получи нова отлична възможност да отбележи точно след изтичането на половин час игра, когато той бе изведен великолепно зад гърба на отбраната, но испанският страж на англичаните отлично скъси дистанцията и блокира удара.

Най-добрата възможност за Манчестър Юнайтед през първата част дойде в добавеното време, когато Бруно Фернандеш центрира от фал, след което отклонената от бранител топка бе изритана от Факундо Пелистри, но се спря в дясната греда на Руи Силва.

“Червените дяволи” имаха нова страхотна възможност да вкарат попадение в 53-ата минута, когато осъществиха бърза контраатака именно чрез ургуваеца, Рашфорд получи в наказателното поле, но ударът му бе спасен от Руи Силва. Още в ответната атака Де Хеа също трябваше да се намесва решително след корнер, за да запази нулевото равенство.

Двата отбора продължиха да си разменят опасни атаки и отново лявото крило бе изведено в наказателното поле, но не успя да нанесе качествен удар и кълбото отлетя високо над вратата от изгодна позиция. Минута по-късно отново той получи на около 25 метра пред наказателното поле отлична топка от Каземиро, след което отправи силен и много точен удар в долния десен ъгъл на вратата, за да открие резултата в полза на гостите за 0:1. Това превърна Рашфорд в най-младия играч отбелязал 25 попадения в европейските клубни турнири за “червените дяволи”.

В следващите минути появилите се като резерви Джейдън Санчо и Марсел Забитцер също получиха отлични възможности да вкарат второто попадение, но ударите им бяха блокирани. Постепенно темпото в двубоя поспадна, макар и двата отбора да не се отказваха да търсят головете. Все пак атаките на гостите изглеждаха по-добре изградени и създаваха доста опасности пред Руи Силва, но много лоши действия в завършващата фаза лишиха “червените дяволи” от ново попадение. Така Манчестър Юнайтед продължава в следващата фаза и очаква да разбере своя съперник на 1/4-финалите в Лига Европа.