Ювентус не позволи на Фрайбург да го застраши по пътя към четвъртфиналите

Ювентус достигна четвъртфиналите в Лига Европа след втора победа над Фрайбург в осминафиналите - 2:0, този път като гост. В първия мач преди седмица “бианконерите” бяха спечелили с 1:0. Душан Влахович реализира първия гол в реванша от дузпа в последните секунди на първото полувреме. При нарушението за наказателния удар Мануел Гулде беше изгонен за втори жълт картон, което улесни италианците. В добавената част на мача Федерико Киеза удвои.

По-рано през първата част пък друго попадение на Влахович не беше признато заради засада. Така торинци вече чакат жребия, който ще е в петък от 14:00 часа и в него няма да има никакви ограничения.

Тимът на Масимилиано Алегри не впечатли с изявите си, но пък стори достатъчно, за да си свърши работата, ограничавайки съперника. “Бианконерите” удариха и две греди. Първата беше секунди преди незачетения гол на сърбина, а втората в добавеното време след шут на Киеза. Освен това веднъж футболист на Фрайбург изчисти топката от голлинията.

Треньорът на Юве имаше проблеми с куп контузени, заради което Федерико Гати стартира в защитa. Напред излязоха Мойс Кийн и Душан Влахович.

Фрайбург е сред изненадите в Бундеслигата, като е с равен актив с третия РБ (Лайпциг). През есента тимът спечели групата си в Лига Европа, а Юве е тук, след като остана трети в своята група в Шампионската лига и след това преодоля плейофния кръг.

Италианският национал Винченцо Грифо е на пейката за германците, където е и опитният Нилс Петерсен.

Домакините създадоха първия шанс в 4-тата минута, когато обаче Ритцу Доан не уцели вратата след добро извеждащо подаване. Италианците нанесоха първия си удар в 15-ата чрез Мануел Локатели, като секунди преди това Фаджоли поиска дузпа, но реферът беше категоричен, че такава няма.

За наказателен удар торинци настояваха и в 19-ата, когато Хуан Куадрадо падна след единоборство с Кристиан Гюнтер. И този път обаче реферът Сердар Гьозюбюк подмина положението.

Фрайбург застраши сериозно "бианконерите" в 22-рата, когато при корнер Матиас Гинтер надскочи всички и засече с глава, но Шчесни спаси.

В 27-ата гостите изпратиха топката в мрежата на Фрайбург след удар на Влахович. Данило засече центриране от фал, но ударът му срещна напречната греда, след което Кийн свали към сръбския си съотборник, който насочи кълбото в мрежата. Оказа се обаче, че при подаването на Кийн Влахович е бил в засада и съответно голът не беше зачетен.

При следващия си сериозен шанс италианците пропусна две чисти положения в рамките на секунди. Това се случи в 41-вата минута, когато първо Мойс Кийн излезе на добра позиция, но Флекен отрази. После пък Гати шутира, последва рикошет, а от голлинията защитник на Фрайбург изби.

Тук обаче намеси ВАР, откъдето сигнализираха на главния съдия за потенциална дузпа за игра с ръка на Мануел Гулде при изстрела на Гати. Той изгледа повторение и посочи бялата точка, а на всичко отгоре показа жълт картон на бранителя на Фрайбург, за когото това беше второ официално предупреждение. Така домакините останаха с човек по-малко. Влахович пък имаше шанс и вкара наказателния удар, макар стражът да успя да закачи кълбото - 1:0 за Юве.

Съставът на Фрайбург започна надъхано втората част и в 49-ата Михаел Грегоритч за малко да накаже Шчесни с далечен удар, но топката излезе в аут.

Германците продължиха да са настоятелни и в 57-ата стигнаха до нова опасност, при която вратарят на Ювентус спаси. След това последва и видимо умишлено връщане на топката към него с крак, след което полякът хвана кълбото. Реферът обаче отсъди нарушение в полза на "бианконерите", като домакините не разбраха за какво е било то.

До края Юве видимо свали темпото и доиграваше, като почти не се опитваше да атакува. Опитите на домакините да сътворят нещо пък също не даваха резултат.

Появилият се като смяна Киеза показа класата си в последните секунди, когато първо удари напречната греда, а малко след това реализира втория гол.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!