Фаб Файв срази Правец

Фаб Файв се справи без проблеми с Правец с 82:57 в зала „Триадица“ в София в среща от редовния сезон на регион Запад в ББЛ А група.

Гостите имаха леко предимство през първата част, но след края й съперникът им обърна за 17:12. След размяна на кошове на старта на втория период, Фаб Файв отново взе инициативата и на почивката бе напред с 38:23. Подемът в играта на столичния тим продължи и след паузата, като преди решителната четвърт той се откъсна с 61:35. До края играта бе доста по-равностойна, но без това с нещо да промени крайния изход. Стрелбата от тройката и в този мач оказа влияние – 11 срещу 4, като победителите имаха предимство и в подкошието (52 борби срещу 39).

Георги Христов бе най-резултатен за успеха с 18 точки. Красимир Кръстев реализира 12, с 11 е Стефан Янев, а със 7 и 15 борби е Георги Митровски.

За Правец дабъл-дабъл направиха Данаил Христов (16 точки и 13 борби) и Павлин Ганчев (12 точки и 11 борби), 10 точки добави Ерик Кирилов.