Силен Алекс Николов с 15 точки, Лубе победи Халкбанк, но отпадна от ШЛ след "златен" гейм

Националът Александър Николов и тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) отпаднаха от най-престижния европейски турнир - Шампионската лига. Воденият от Джанлоренцо Бленджини отбор се наложи над Халкбанк (Анкара) с 3:1 (31:29, 25:20, 23:25, 25:20) във втория четвъртфинал на надпреварата, изигран в "Еуросуоле Форум". В изиграния след това "златен" гейм обаче турският вицешампион се наложи с 15:12.

В първия мач Лубе отстъпи с 1:3 гейма.

Алекс Николов се отчете с 15 точки (3 блокади). Най-резултатен бе Иван Зайцев с 32 точки (1 ас), с 20 точки се разписа Марлон Янт (3 аса, 2 блокади). За съперника Нимир Абдел-Азиз бе над всички с 26 точки (4 аса), Томас Джаешке завърши с 20 точки (1 ас). Мерт Матич приключи с 11 точки (4 аса, 1 блокада).