Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 1:0

Кадис и Хетафе не се победиха в мач с три дузпи и два червени картона

Отборите на Кадис и Хетафе не излъчиха победител в срещата помежду си от 25-ия кръг на Ла Лига. Двубоят, който бе пряк сблъсък между два от тимовете, борещи се за оцеляването си в елита, завърши при резултат 2:2. Той ще се запомни с трите отсъдени дузпи - една за домакините и две за гостите, както и по един червен картон и за двата отбора.

Кадис пръв откри резултата в 39-ата минута, когато Иса Карселен центрира за Рубен Собрино, който с глава порази вратата за 1:0.

В 61-вата минута обаче Хетафе възстанови равенството от дузпа, реализирана от Енес Юнал.

След това и домакините получиха дузпа за нарушение на Домингош Дуарте, който получи и червен картон за това си действие. Рубен Алкарас пък реализира наказателния удар за 2:1 в 82-рата минута.

Накрая съдията назначи доста дълго продължение и в него гостите си спечелиха втора дузпа, този път за игра с ръка на защитник, а отново Енес Юнал бе точен за крайното 2:2 в 106-ата минута.

Накрая и Карселен изпусна нервите си и също получи червен картон.

Това реми не бе най-желаният резултат и за двата тима, които остават залепени един зад друг в класирането и то доста близо до опасната зона. Кадис е 15-и с 27 точки, а Хегафе е 16-и с 26.

Снимки: Imago