Брайтън взе пестелива победа срещу Кристъл Палас

В отложен мач от 8-ия кръг на Премиър лийг Брайтън надви Кристъл Палас с минималното 1:0. Единственото попадение в мача отбеляза Соли Марч.

С успеха Брайтън събра 42 точки и се изравни с шестия в класирането Ливърпул. Кристъл Палас пък остана на 12-о място с 27 точки - със само три повече от първия под чертата тим на Борнемут.

Очаквано Брайтън влезе по-силно в мача и поведе в резултата след четвърт час игра. Каору Митома намери с прецизен пас в наказателното поле Соли Марч, който се възползва от ситуацията и засече топката, пращайки я в долния десен ъгъл.

След това играчите на Кристъл Палас се опитаха да върнат изоставането, но не създадоха реални голови опасности и се оттеглиха на почивката с гол пасив.

През второто полувреме гостите от Кристъл Палас натиснаха и наложиха преса за известен период. Най-близо до попадението бе Джефри Шлуп, но ударът му мина встрани от вратата.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Брайтън също можеше да отбележи, но в 66-ата минута вратарят Джо Уитуърт разочарова халфа на домакините Алексис Мак Алистър, който засече центриране от корнер с глава.

До края на мача и двата отбора имаха своите възможности, но резултата остана непроменен и в крайна сметка Брайтън стигна до финалния успех.

Снимки: Imago