Наполи се разправи с Айнтрахт и в реванша за историческо постижение в ШЛ

Наполи спечели по категоричен начин и реванша от 1/8-финалите в Шампионската лига срещу Айнтрахт (Франкфурт). Неаполитанците се наложиха с 3:0 на своя "Диего Армандо Марадона" и така с общ резултат 5:0 елиминираха своя съперник и се класираха за пръв път в историята си на 1/4-финал в турнира. Виктор Осимен заби първите два гола в 45-ата и 53-тата минута, а Пьотър Жиелински от дузпа в 64-тата минута оформи класическият успех. Интересното е, че това бе юбилеен мач №50 за италианския тим в Шампионската лига.

Лучано Спалети бе избрал да започне мача с Виктор Осимен, Хвича Кварацхелия и Матео Политано в предни позиции, а в средата на терена действаха Пьотър Жиелински, Станислав Лоботка и Андре-Франк Замбо Ангиса.

Оливер Гласнер пък заложи на Рафаел Боре като изнесен нападател и Марио Гьотце и Даичи Камада зад гърба му. В средата на терена си партнираха Джибрил Соу и Себастиан Роде.

Наполи започна мача мощно и още в 1-вата минута имаше шанс да открие резултата след опасен изстрел на Матео Политано, спасен от вратаря Кевин Трап.

Това обаче бе само начален взрив и през следващия четвърт час настъпи етап на опознаване на двата отбора.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

Така се стигна до 19-ата минута, когато халфовата линия на Айнтрахт (Франкфурт) се пропука и Хвича Кварацхелия направи опасно слизане към германската врата, което обаче бе неутрализирано от стража на гостите.

Надиграването продължи след това и започна етап на индивидуални надигравания и груби влизания. Така в 23-ата минута непаолитанците получиха изгодна възможност чрез нарушение, но последвалото статично положение не бе реализирано.

Айнтрахт можеше да стигне до добра възможност в 30-ата минута, когато топката бе подадена на скорост зад защитата, но малко не достигна на Марио Гьотце да стигне до нея и вратарят Мерет излезе и улови.

В 42-рата минута Наполи стигна до прекрасна възможност. Жиелинси изведе Кварацхелия очи в очи с Кевин Трап, но вратарят показа блестящ рефлекс и спаси.

В добавеното време на първата част Наполи все пак стигна до откриване на резултата. Матео Политано центрира отдясно и сложи топката на главата на Виктор Осимен, който я насочи във вратата за 1:0.

Второто полувреме започна с нова опасност пред вратата на гостите. Изненадващо тя бе създадена от защитника Ким, който направи страхотен пробив с топка в крака и стреля, но до гредата.

В 53-тата минута резултатът бе удвоен. Ди Лоренцо бе изведен в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията, където Виктор Осимен бе заел добра позиция и засече топката във вратата. Нигериецът обаче се контузи при отбелязването на гола, като получи някаква травма на ръката.  За щастие той продължи мача, след като бе превързан от лекарския щаб.

Последва натиск на Айнтрахт и първо Даичи Камада бе намерен в близост до вратата, но не успя да преодолее Мерет. След това Рафаел Боре реши атрактивно да отиграе една отскочила топка и стреля със задна ножица, но встрани от вратата.

Наполи обаче също продължаваше да бъде опасен в предни позиции и в 62-рата минута Кварацхелия шутира от дистанция и Трап за пореден път бе последна преграда пред гола.

Минута по-късно Джибрил Соу спъна в гръб Пьотър Жиелински в наказателното поле и съдията Антъни Тейлър не се поколеба да посочи бялата точка. Потърпевшият реши да изпълни наказателния удар и бе точен за 3:0.

До края срещата по-скоро се доиграваше. Гостите опитаха плах натиск, с който да потърсят поне почетен гол, но така и не стигнаха до нещо по-сериозно пред Мерет. Домакините пък изглежда решиха да спестят сили и извадиха от игра повечето си ключови играчи.

Така Наполи се класира на 1/4-финалите на Шампионската лига и вече чака с нетърпение жребия за тази фаза в петък. Айнтрахт пък приключва участието си, но може да е доволен от представянето си в дебюта си в турнира.