Матео Дармиан: Това класиране е отплатата за усилията ни

Защитникът на Интер - Матео Дармиан, сподели щастието си от класирането на отбора на 1/4-финалите в Шампионската лига след нулевото равенство срещу Порто, но и сподели, че крайният успех е дошъл по не най-лесния начин.

Трябва да се отбележи, че 33-годишният италианец извърши изключителен подвиг след като блокира две изключително сериозни опасности на противника, а до напускането си в 80-ата минута, когато бе заменен от Милан Шкриняр, играеше с придружаващи го крампи.

„Беше тежка нощ, но сега се чувстваме толкова щастливи. Знаехме, че се изправяме срещу труден съперник, дадохме всичко от себе си и записахме страхотен резултат. Бяхме концентрирани върху всяка топка. Това класиране е отплатата за усилията ни“, каза Дармиан пред Sport Mediaset.

Дармиан беше попитан дали има някакви предпочитания за жребия за четвъртфиналите, като той не даде точен отговор на въпроса.

Вече може да спечелите 200 000 лева от Sportal.bg в новата секция "Домът на феновете"

„Не, всички съперници са трудни. Искам само да пожелая на Наполи най-добрия късмет за утре, ще бъде прекрасно да има три италиански отбора на 1/4-финалите в Шампионската лига.”

Миналата седмица друг италиански отбор - Милан, се класира за следващата фаза в турнира, след като отстрани Тотнъм. Двата отбора от Милано не са играли едновременно на 1/4-финал в Шампионската лига от сезон 2005/2006, когато Милан отстрани френския Лион, а Интер отпадна от испанския Виляреал.

Снимки: Imago