Sportal Motorsport: Какво се случва във Ферари?

Само едно състезание след началото на сезон 2023 във Формула 1 Ферари окупира медийното пространство с поредната си вътрешна драма и битката за власт, както изглежда отстрани. А представянето на пистата, което в Бахрейн не беше никак убедително остана на заден план. Какво точно се случва във Ферари? Отговорът на този въпрос търсят водещите на Sportal Motorsport Георги Иванов и Евгени Въков, но това далеч не е най-интересната тема в предаването.

На Sportal Motorsport гостува трикратната европейска рали шампионка Екатерина Стратиева, която ни разказа за плановете си за новия сезон, както и за любимите си ралита в Европейския рали шампионат.

6 Екатерина Стратиева гостува в предаването Sportal Motorsport

Гран При на Саудитска Арабия тази седмица обещава да е много по-оспорвано състезание в сравнение с надпреварата на “Сахир” и конкуренцията на Макс Верстапен ще е много по-близо до представянето на Ред Бул. Дали обаче Макс ще успее да спечели втора поредна победа?

В края на месец март стартира и новият сезон в MotoGP, а през уикенда завърши последният предсезонен тест в Португалия. Световният шампион Франческо Баная и Дукати завършиха изпитанията на върха на класирането и първите кръгове обещават трудни състезания за съперниците им. А на Марк Маркес и Хонда сме отделили специално внимание.

И на финала, но не по важност - за първи път след 2020 година рали “Мексико” се завръща в Световния рали шампионат. Кой ще е фаворит? Въпросът е много важен, тъй като водачите в класирането след първите две ралита Ойт Танак и Кале Рованпера определено ще са в ролята на догонващи. Дали пък Себастиен Ожие няма да вземе 7-ата си победа в Мексико?