Нюкасъл прекъсна лошата серия и изпревари Ливърпул

Нюкасъл прекъсна серията си от пет поредни мача без успех в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Уулвърхамптън на „Сейнт Джеймсис Парк“ в двубой от 27-ия кръг. Александър Исаак откри резултата в 26-ата минута, след което „свраките“ пропуснаха няколко добри възможности да удвоят. След почивката обаче ролите се обърнаха и Уулвърхамптън заигра по-добре. Хий-Чан Хуан изравни в 70-ата минута, но девет по-късно Мигел Алмирон за пореден бе решаващата фигура за Нюкасъл и донесе победата на домакините. С този успех тимът на Еди Хау изпревари Ливърпул и в момента е на четири точки от Тотнъм в битката за четвъртото място, а и с два мача по-малко от „шпорите“.

В 20-ата минута гостите имаха основателни претенции за дузпа. Ник Поуп сгреши и отигра лошо една върната към него топка. Хименес открадна кълбото, след което падна на тревата след сблъсък със стража. Главният рефер Анди Мадли обаче реши, че в тази ситуация не трябва да бъде отсъждана дузпа, а във ВАР очевидно прецениха, че съдията не е направил явна грешка.

Шест минути след това Александър Исак откри резултата, след като засече перфектно с глава центриране на Трипиър от фаул. Нюкасъл натисна в търсене на втори гол. Най-близо до него бе Бруно Гимараеш, който в 35-ата минута засече с глава отблизо центриране на Трипиър. Топката обаче срещна гредата. Няколко минути след това гредата спаси и домакините след шут на Поденс в близкия ъгъл.

Улвърхамптън започна много по-добре второто полувреме. На два пъти Ник Поуп трябваше да се намесва решаващо, за да предотврати голове във вратата си след удари на Нето и Моутиньо. “Вълците“ заслужено стигнаха до изравнително попадение 20 минути преди края, когато неразбирателство между Поул и Трипиър остави Хий-Чан Хуан сам срещу опразнената врата – 1:1.

Този гол обаче събуди домакините, които в 79-ата минута отново излязоха напред в резултата. Алмирон комбинира с Уилок, който много добре му върна, след което парагваецът влезе в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл. Имаше и лек рикошет – 2:1. Така Нюкасъл постигна първа победа във Висшата лига от 15 януари. УУлвърхамптън пък остава на три точки от опасната зона.

Снимки: Imago